Cvičení po operaci a potíže

Dobrý den.
Jsem 6 měsícu po operaci bederní páteře a začal jsem cvičit SM metodu,ale při provádění protahovacích cvicích ze str.48, kde musím více ohýbat bederní páteř ,proto že ji mám stuhlou začne mě pobolívat noha až palci,takže asi dochází k útlaku nervu.Je to normální stav nebo se to cvičením zlepší?Děkuji za odpověď.Tazatel:Franek J.
Datum:05. 02. 2014

Odpovědi:

Dobrý den, přečtěte si doporučení pro akutní a časné subakutní bolestivé fáze v knize (str. 106 a 107), kde se zakazuje předklánět se v bederní části páteře a doporučuje cvičit v nebolestivé fázi cviku. Cvik na str.48 by jste měl zatím cvičit tak, aby nedocházelo k ohýbaní bederní páteře. Tato část se protahuje pasivně. Doporučuji si zajít za nejbližším odborníkem na SM-Systém ve vašem okolí, aby dohlédl, jestli cvičíte správně. Je důležité se naučit správně aktivovat břišní svaly a zároveň uvolňovat napětí svalů bederní páteře, aby nedocházelo k útlaku nervu.

Odpovídal: Ing. Roman Nesvadba
Obor: lektor a cvičitel SM Systému
Oblast: Praha 1 - Josefov
Datum: 07. 02. 2014 23:36

STOP BOLESTI ZAD s.r.o.

Vzdělávací a pohybové centru, které pořádá kurzy SM Systému základní a pokročilé pro doktory, fyzioterapeuty, maséry, trenéry, pacienty... Kurzy pořádá převážně v Praze, ale vzdělává i rehabilitační pracovníky po celé ČR a v zahraničí.

Projekty

Portál zaměřující se na bolesti zad a majitel registrované obchodní značky STOP BOLEST ZAD.


SM Systém

SM Systém
SM Systém kurzy víkendové
SM Systém skupinové cvičení
SM Systém privátní lekce
SM Systém lano
Nastavitelný stůl
|nic|

KONTAKT

STOP BOLESTI ZAD s.r.o.
Vinohrady - nám. Jiřího z Poděbrad
Vinohradská 163/107, Praha 3, 130 00

 info@stopbolestizad.cz
 +420 777 755 192


ONLINE PLATBY

Copyright 2011-2021 © StopBolestiZad.cz All Rights Reserved. Created by STOP BOLESTI ZAD s.r.o.