Je pro mě kurz „Skolióza páteře“ vhodný?

Kurz skolióza páteře není jen pro klienty s touto diagnózou, ale je určen pro všechny, co mají i větší sva-lovou disbalanci a bolesti zad a chtějí to začit řešit. Je určen i pro klienty co mají např.: Skoliozu, skolio-tické kržení těla, hyper kyfózu a hyper lordózu, svalovou disbalanci, bolesti zad atd.

Tento kurz nenahrazuje individuální léčbu a slouží jako doplněk k individuální léčbě nebo jako informační kurz, jak lze touto metodou pracovat při problémech se skoliotickým držením těla.

V případě zájmu u zmíněných diagnóz, zprostředkováváme i odborné konzultace s lékaři v rehabilitačním centru Smíšek. Více na telefonu 777 755 192.

Jak bude probíhat kurz „Skolióza páteře“?

Kurz skolióza páteře je určen pro klienty, kteří chtějí prohloubit znalosti SM Systému jak o cvičební stránku, tak aby i pochopili, jaké jsou jejích rizikové faktory každodenního života při skolióze páteře a při skoliotickém držení těla. Pochopili, jak jim může SPS pomoci a jakou formou můžeme jejich problém řešit. Bude zde vysvětlení principů metody SPS a jejich aplikaci při cvičení. Doporučuji i pro kamarády či partnery, kteří se chtějí tomuto problému více věnovat a pomoci si.

Ve skupině bude kladen důraz na cviky tak, aby byly přizpůsobené možnostem cvičence. Bude se postu-povat pomalu a důkladně tak, aby jste se dobře naučili každý cvik, a věděli co je špatné a co je dobré provádění cviků a vyvarovali se zdravotním komplikacím, které můžou vznikat špatným cvičením.

Plán kurzu „Skolióza páteře“

Cílem kurzu skolióza páteře je naučit se cviky SM Systému (Spirální Stabilizace). Prvních 8-12 týdnů se budeme učit a prohlubovat 6 základních cviků a jejich důležité podvarianty učené speciálně pro skoliózu a skoliotické držení těla, abychom uvolnili svaly, které mají tendenci k napěti a můžou fixovat křivku páteře. Zároveň budeme posilovat svalový korzet a svaly, které mají tendenci k ochabování a jsou důle-žité pro správné vzpřímené držení těla, vyrovnávání křivky páteře nebo omezení přetěžování struktůr páteře.

Dalších 8-10 týdnů po kvalitním zvládnutí základních cviků, se naučíme v kurzu „Skolióza páteře“, zby-lých 5 cviků, které jsou důležité pro správnou a regenerační chůzi, která je pro tělo a zlepšení hrudní a bederní křivky důležitá. Naučíte se zde i zdravou chůzi s hůlkami, která je pro kompenzaci křivky moc-ným nástrojem.

STOP BOLESTI ZAD s.r.o.

Vzdělávací a pohybové centru, které pořádá kurzy SM Systému základní a pokročilé pro doktory, fyzioterapeuty, maséry, trenéry, pacienty... Kurzy pořádá převážně v Praze, ale vzdělává i rehabilitační pracovníky po celé ČR a v zahraničí.

Projekty

Portál zaměřující se na bolesti zad a majitel registrované obchodní značky STOP BOLEST ZAD.


KONTAKT

STOP BOLESTI ZAD s.r.o.
Vinohrady - nám. Jiřího z Poděbrad
Vinohradská 163/107, Praha 3, 130 00

 info@stopbolestizad.cz
 +420 777 755 192


ONLINE PLATBY

Copyright 2011-2021 © StopBolestiZad.cz All Rights Reserved. Created by STOP BOLESTI ZAD s.r.o.