Kterou knihu na cvičení SM Systém si mám koupit?

Chcete se naučit cvičení SM Systém a potřebujete poradit kterou knihu si máte koupit, jestli „Zdravá záda“ nebo „Léčba výhřezu meziobratlového disku bez operace“? Proto jsem se rozhodl poradit, těm kteří s cvičením SM Systém začínají, rozdíl mezi těmito knihami a trošku Vám ulehčil výběr s nákupem dané publikace.

Kniha "Léčba výhřezu meziobratlového disku bez operace"

Pro ty co začínají s cvičením SM Systém doporučují knihu "Léčba výhřezu meziobratlového disku bez operace". Kniha je srozumitelná pro úplné začátečníky SM Systému, ať jsou to pacienti nebo i začínající fyzioterapeuti. Pro lepší motivaci, kniha ukazuje skutečné pacienty MUDr. Richarda Smíška, kteří se vyléčili pomocí metody SM Systém a odstranili výhřez meziobratlové(ho) ploténky (disku), během pár měsíců. Mezi těmito pacienty uvidíte šťastně vyléčenou fyzioterapeutku, která měla extra velký výhřez ploténky a uzdravila se. Nebo i vrcholového sportovce ve sjezdu na lyžích Ondřeje Banka, který po třech měsících mohl začít kondičně trénovat.

V knize je vysvětlené na jakých základních principech je cvičení SM Systém založené, co způsobuje bolesti zad, jak by jsme měli zdravě chodit a pohybovat se. Nalezneme zde detailní popis jednotlivých základních cviků, které nejsou nikde tak dobře popsané, jako v této knize. Další výhoda této knihy je, že obsahuje nejnovější podobu cviků pro cvičení SM Systém. Kniha je zaměřena, jak říká název, na léčbu výhřezu meziobratlového disku bez operace, ale hodně podobné cviky jsou vhodné pro skoliózu a další diagnózy. Z praxe můžu potvrdit, že když přijdou klienti na kontrolu a opravuji jim správnost provádění daných cviků, potvrdí mi, že je to v knize skutečně napsáno a vědí další detaily a principy související se správným prováděním cviků.


Cena 300Kč

KOUPIT


Výhody a nevýhody:

  • srozumitelná i pro pacienty
  • podrobný popis základních cviků
  • nejnovější podoba základních cviků
  • brožované vydání

Kniha "Zdravá záda"

Kniha metody SM Systém "Zdravá záda" je hodně komplexní a více odborná, ale je to ekonomicky výhodnější varianta, která je za výhodnou cenu 900Kč v setu, kde je lano, kniha a CD. Dle mého názoru je kniha na začátek méně srozumitelná pro laika. V knize je i ukázka léčby jiných diagnóz, jako je pokročilá skolióza, výhřez bederní meziobratlové ploténky u sportovce, výhřez krční meziobratlové ploténky, bolestivý běh a další.

Kniha "Zdravá záda" obsahuje základní cviky, které nejsou popsány v takovém podrobném rozsahu jako v knize "Léčba výhřezu meziobratlového disku bez operace". Kniha obsahuje i rozšířené cviky se elastickým lanem, ale bez podrobnějšího slovního popisu . Knihu bych doporučil pro fyzioterapeuty a terapeuty, kteří se chtějí o teto metodě dozvědět více a mají knihu "Léčba výhřezu meziobratlového disku bez operace". Nebo i pro trenéry a fitness trenéry, kteří zde naleznou velký zásobník cviků, jak s lanem, tak i protahovací cviky bez lana na horní a dolní končetiny.


Cena 400Kč

KOUPIT
Výhody a nevýhody:

  • velké množství informaci
  • základní i pokročílé cviky
  • pevná vazba
  • náročnější pro pochopení

Doporučení co koupit

Pokud začínáte s SM Systémem, určitě bych začal s knihou "Léčba výhřezu meziobratlového disku bez operace" a dostatečně Vám vystačí na roční plán cvičení. Pokud jste lékař, fyzioterapeut, masér, trenér,.... přikoupil bych si ještě knihu "Zdravá záda". Můžete si na začátek pořídit jen knihu "Zdravá záda", ale dle mých zkušeností, je pro velkou část pacientů náročnější pro pochopení základních principů SM Systému.

Zveřejněno: 2015-12-30
Autor: lektor SM Systému Roman Nesvadba
STOP BOLESTI ZAD s.r.o.

Vzdělávací a pohybové centru, které pořádá kurzy SM Systému základní a pokročilé pro doktory, fyzioterapeuty, maséry, trenéry, pacienty... Kurzy pořádá převážně v Praze, ale vzdělává i rehabilitační pracovníky po celé ČR a v zahraničí.

Projekty

Portál zaměřující se na bolesti zad a majitel registrované obchodní značky STOP BOLEST ZAD.


KONTAKT

STOP BOLESTI ZAD s.r.o.
Vinohrady - nám. Jiřího z Poděbrad
Vinohradská 163/107, Praha 3, 130 00

 info@stopbolestizad.cz
 +420 777 755 192


ONLINE PLATBY

Copyright 2011-2021 © StopBolestiZad.cz All Rights Reserved. Created by STOP BOLESTI ZAD s.r.o.